Dianie vo farnosti

Škola modlitby

Od 17. októbra bude v pastoračnom centre prebiehať každú stredu o 19.00 ŠKOLA MODLITBY. Spolu sa zamyslíme nad modlitbou v Biblii, preberieme ako sa modlili niektoré osoby v Biblii a v dejinách kresťanstva a pozrieme sa aj na modlitbu v iných náboženstvách.
Čítaj ďalej o Škola modlitby »

Prosba Pápeža Františka

Svätý Otec František sa na sviatok svätých archanjelov Michala, Gabriela a Rafaela (29.9.2018) obrátil na všetkých veriacich s prosbou, aby počas mesiaca október zintenzívnili osobnú i komunitnú modlitbu za Cirkev. Pozýva ich, aby pri modlitbe ruženca osobitne vyprosovali na príhovor Panny Márie a archanjela Michala ochranu pred nástrahami diabla, ktorý stále hľadá, ako by nás oddelil od Boha a vzájomne rozdelil.
Čítaj ďalej o Prosba Pápeža Františka »

Jesenná zbierka šatstva

Sociálna pastoračná komisia organizuje jesennú zbierku šatstva v piatok 26. októbra od 15:00 do 19:00 a v sobotu 27. októbra od 9:00 do 13:00 na fare v Záhorskej Bystrici (za kostolom).
Čítaj ďalej o Jesenná zbierka šatstva »

CIRKEV DNES - Takmer 50-ročné posolstvo stále aktuálne

Zo súčasnej krízy vzíde Cirkev, ktorá stratí veľa. Stane sa menšou a bude musieť viac menej začať od začiatku. Už nebude schopná žiť v domoch postavených v období prosperity. S poklesom veriacich stratí aj veľkú časť svojich sociálnych privilégií. Začne z malých skupín, z hnutí a z tvorivej menšiny, ktorá znovu postaví vieru do centra svojej životnej skúsenosti. Ľudia zistia, že naraz sa ocitli žiť vo svete neopísateľnej osamelosti a zažijú hrôzu ich vlastnej chudoby. Vtedy, a iba vtedy, uvidia to malé stádo veriacich ako niečo úplne nové: uvidia ho ako znamenie nádeje pre seba, odpoveď, ktorú vždy v tajnosti hľadali.
Čítaj ďalej o CIRKEV DNES - Takmer 50-ročné posolstvo stále aktuálne »

Byť jeden pre druhého (letný tábor na fare)

Hoci už prišla jeseň a s ňou aj školské rok, radi by sme vám prinieseli zopár spomienok na začiatok letných prázdnin, pretože v priestoroch fary, ihriska a parku sa konal "English Summer Camp" - denný letný jazykový tábor, ktorého hlavným heslom bolo "byť jeden pre druhého".
Čítaj ďalej o Byť jeden pre druhého (letný tábor na fare) »
Ukazujem 1 - 5 z 144 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 29

Odkazy na videá