Dianie vo farnosti

Sviatok najsvätejšieho Kristovho tela a krvi - "Božie telo"

Vo štvrtok 31. mája sme oslávili sviatok najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, ľudovo nazývaného aj "Božie telo". Tradičná procesia s lupeňmi kvetov sa konala v nedeľu a rovnako ako po minulé roky, ľudia v zástupe kráčali ku štyrom oltárikom za sprievodu spevu a modlitby.
Čítaj ďalej o Sviatok najsvätejšieho Kristovho tela a krvi - "Božie telo" »

Prvé sväté prijímanie detí v roku 2018

Sväté prijímanie, alebo sviatosť Eucharistie završuje uvádzanie do kresťanského života. V sobotu 26. mája sa v našej farnosti konala veľká slávnosť - vyzdobený kostol, čakajúce deti odeté v jednotných rúchach. V tento deň 15 detí prijalo najsvätejšie Telo v podobe svätej Eucharistie. Zavŕšili tak celoročnú prípravu na tento deň.
Čítaj ďalej o Prvé sväté prijímanie detí v roku 2018 »

Duchovná obnova

Pozývame vás na duchovnú obnovu v našej farnosti, ktorá bude prebiehať v týždni 17. – 23. júna 2018 vo Farskom kostole sv. Petra a Pavla. „Boh v nás“ je základný seminár vedúci k autentickému duchovnému životu, vhodný pre každého katolíka. Vysvetlenia sa podávajú jednoducho a sú pochopiteľné každému, kto túži po pravej slobode, slobode nasledovať Krista kdekoľvek ho Kristus povedie.
Čítaj ďalej o Duchovná obnova »

Veľká noc 2018

„Ja som vzkriesenie a život. Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie. A nik, kto žije a verí vo mňa, neumrie naveky.“ (Jn 11, 25 - 26) Veľkonočné prianie od našich duchovných otcov.
Čítaj ďalej o Veľká noc 2018 »

Veľká noc v našej farnosti

Veľká noc - pre niekoho sviatky jari. Nezáleží však na ročnom období, pozrime sa hlbšie, preniknime pod veľkonočnú výzdobu a nájdime pravý zmysel tohto sviatku... Nenájdeme tam utešené zajačiky, ale utrpenie. Nájdeme kríž aj klince, slzy. A keď si všetci budú muslieť, že to bolo všetko, nájdeme kameň, ktorý však už niekto odvalil...
Čítaj ďalej o Veľká noc v našej farnosti »
Ukazujem 1 - 5 z 137 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 28

Odkazy na videá