Advent - príprava na nadchádzajúce Vianoce

Advent - príprava na nadchádzajúce Vianoce

Nedeľou 2. decembra sa začalo adventné obdobie. Pripravujeme sa na slávenie vianočných sviatkov a k tomuto nám môžu pomôcť i zamyslenia na každý deň. Odporúčame Vám prihlásiť sa na odber týchto zamyslení, budete mať k dispozícii vždy aktuálnu myšlienku pre každý deň.
Farské oznamy na 1. adventný týždeň

Farské oznamy na 1. adventný týždeň

Tento týždeň bude sviatok sv. Mikuláša a tiež prikázaný sviatok, pravidelná poklona bude do stredy.
Upozornenie najmä pre rodičov

Upozornenie najmä pre rodičov

Pozor, na Slovensku sa predáva kniha pre 7-9 ročné deti propagujúca homosexuálne „manželstvá“ a rodovú ideológiu.

Duchovný život v novembri

Pravidelná poklona pred Eucharistiou pokračuje od pondelka do štvrtku, rovnako aj škola modlitby v stredu. Srdečne ste všetci pozvaní!

Pravidelná poklona a škola modlitby v týždni 29.10 - 4.11

Tento týždeň pravidelná eucharistická poklona NEBUDE z dôvodu dlhého dovolenkového obdobia. Taktiež tento týždeň nebude ani stretnutie Školy modlitby.
Škola modlitby

Škola modlitby

Od 17. októbra bude v pastoračnom centre prebiehať každú stredu o 19.00 ŠKOLA MODLITBY. Spolu sa zamyslíme nad modlitbou v Biblii, preberieme ako sa modlili niektoré osoby v Biblii a v dejinách kresťanstva a pozrieme sa aj na modlitbu v iných náboženstvách.
Prosba Pápeža Františka

Prosba Pápeža Františka

Svätý Otec František sa na sviatok svätých archanjelov Michala, Gabriela a Rafaela (29.9.2018) obrátil na všetkých veriacich s prosbou, aby počas mesiaca október zintenzívnili osobnú i komunitnú modlitbu za Cirkev. Pozýva ich, aby pri modlitbe ruženca osobitne vyprosovali na príhovor Panny Márie a archanjela Michala ochranu pred nástrahami diabla, ktorý stále hľadá, ako by nás oddelil od Boha a vzájomne rozdelil.

Jesenná zbierka šatstva

Sociálna pastoračná komisia organizuje jesennú zbierku šatstva v piatok 26. októbra od 15:00 do 19:00 a v sobotu 27. októbra od 9:00 do 13:00 na fare v Záhorskej Bystrici (za kostolom).

CIRKEV DNES - Takmer 50-ročné posolstvo stále aktuálne

Zo súčasnej krízy vzíde Cirkev, ktorá stratí veľa. Stane sa menšou a bude musieť viac menej začať od začiatku. Už nebude schopná žiť v domoch postavených v období prosperity. S poklesom veriacich stratí aj veľkú časť svojich sociálnych privilégií. Začne z malých skupín, z hnutí a z tvorivej menšiny, ktorá znovu postaví vieru do centra svojej životnej skúsenosti. Ľudia zistia, že naraz sa ocitli žiť vo svete neopísateľnej osamelosti a zažijú hrôzu ich vlastnej chudoby. Vtedy, a iba vtedy, uvidia to malé stádo veriacich ako niečo úplne nové: uvidia ho ako znamenie nádeje pre seba, odpoveď, ktorú vždy v tajnosti hľadali.