Duchovný život v novembri

Pravidelná poklona pred Eucharistiou pokračuje od pondelka do štvrtku, rovnako aj škola modlitby v stredu. Srdečne ste všetci pozvaní!

Pravidelná poklona a škola modlitby v týždni 29.10 - 4.11

Tento týždeň pravidelná eucharistická poklona NEBUDE z dôvodu dlhého dovolenkového obdobia. Taktiež tento týždeň nebude ani stretnutie Školy modlitby.
Škola modlitby

Škola modlitby

Od 17. októbra bude v pastoračnom centre prebiehať každú stredu o 19.00 ŠKOLA MODLITBY. Spolu sa zamyslíme nad modlitbou v Biblii, preberieme ako sa modlili niektoré osoby v Biblii a v dejinách kresťanstva a pozrieme sa aj na modlitbu v iných náboženstvách.
Prosba Pápeža Františka

Prosba Pápeža Františka

Svätý Otec František sa na sviatok svätých archanjelov Michala, Gabriela a Rafaela (29.9.2018) obrátil na všetkých veriacich s prosbou, aby počas mesiaca október zintenzívnili osobnú i komunitnú modlitbu za Cirkev. Pozýva ich, aby pri modlitbe ruženca osobitne vyprosovali na príhovor Panny Márie a archanjela Michala ochranu pred nástrahami diabla, ktorý stále hľadá, ako by nás oddelil od Boha a vzájomne rozdelil.

Jesenná zbierka šatstva

Sociálna pastoračná komisia organizuje jesennú zbierku šatstva v piatok 26. októbra od 15:00 do 19:00 a v sobotu 27. októbra od 9:00 do 13:00 na fare v Záhorskej Bystrici (za kostolom).

CIRKEV DNES - Takmer 50-ročné posolstvo stále aktuálne

Zo súčasnej krízy vzíde Cirkev, ktorá stratí veľa. Stane sa menšou a bude musieť viac menej začať od začiatku. Už nebude schopná žiť v domoch postavených v období prosperity. S poklesom veriacich stratí aj veľkú časť svojich sociálnych privilégií. Začne z malých skupín, z hnutí a z tvorivej menšiny, ktorá znovu postaví vieru do centra svojej životnej skúsenosti. Ľudia zistia, že naraz sa ocitli žiť vo svete neopísateľnej osamelosti a zažijú hrôzu ich vlastnej chudoby. Vtedy, a iba vtedy, uvidia to malé stádo veriacich ako niečo úplne nové: uvidia ho ako znamenie nádeje pre seba, odpoveď, ktorú vždy v tajnosti hľadali.
Byť jeden pre druhého (letný tábor na fare)

Byť jeden pre druhého (letný tábor na fare)

Hoci už prišla jeseň a s ňou aj školské rok, radi by sme vám prinieseli zopár spomienok na začiatok letných prázdnin, pretože v priestoroch fary, ihriska a parku sa konal "English Summer Camp" - denný letný jazykový tábor, ktorého hlavným heslom bolo "byť jeden pre druhého".
Vystúpenie speváckeho zboru Heliantus na hodových slávnostiach

Vystúpenie speváckeho zboru Heliantus na hodových slávnostiach

Na hodových slávnostiach v sobotu 30. júna na Námestí rodiny vystúpi aj náš spevácky zbor Heliantus - mládežnícky zbor, ktorý môžeme počuť na nedeľných svätých omšiach v našom kostole. Srdečne Vás pozývame, budete si môcť vypočuť piesne z muzikálu "Projekt" a piesne z koncertu, ktorý sme nedávno odohrali u našich priateľov v Srbsku. Chcete vedieť viac...?
Duchovná obnova v našej farnosti (aktualizované 25.6.2018)

Duchovná obnova v našej farnosti (aktualizované 25.6.2018)

Do našej farnosti zavítal Peter Štúr, misionár pochádzajúci z bývalého Československa, usadil sa a dlhé roky pracoval USA. Prichádza k nám, aby nás povzbudil, rozprúdil kresťanskú krv v našich žilách, aby nám pomohol spoznávať Božiu vôľu. Nenechajme si ujsť túto jedinečnú príležitosť, akých v našich končinách nemávame veľa a navšetívme prednášky, semináre, ktoré počas tohoto týždňa prebiehajú v kostole vždy po sv. omši.
Sviatok najsvätejšieho Kristovho tela a krvi -

Sviatok najsvätejšieho Kristovho tela a krvi - "Božie telo"

Vo štvrtok 31. mája sme oslávili sviatok najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, ľudovo nazývaného aj "Božie telo". Tradičná procesia s lupeňmi kvetov sa konala v nedeľu a rovnako ako po minulé roky, ľudia v zástupe kráčali ku štyrom oltárikom za sprievodu spevu a modlitby.