Blog

« Späť

Najväčší kresťanský kríž na svete

Najväčší kresťanský kríž na svete

Napriek tomu, že ide nejde o novinku, dávame do pozornosti jednu stavbu. V Dubai (Spojené arabské emiráty) stojí jeho ikona – 7* hotel Burj al Arab (Veža Arabov), ktorý má podľa zámeru jeho architekta Toma Wrighta pripomínať plachetnicu na mori. Pri pohľade od mora však tento hotel pripomína kríž, hovorí sa tiež o najväčšom kresťanskom kríži na svete...

Možno je to úplná náhoda a možno je to riadenie zhora. Každopádne Burj al Arab sa stal najznámejším symbolom Dubaja – s krížom; nie je to irónia? Navyše ide o islamskú krajinu, v ktorej ostatné náboženstvá nemajú takmer žiaden priestor (hoci neoficiálne, zakázané sú akékoľvek náboženské stavby a budovy nesmú mať ani žiadne vonkajšie znaky iného náboženstva).

V roku 2001 bola v Dubaji vydaná štvrtá séria evidenčných čísle vozidiel práve so symbolom Burj al Arab a práve z dôvodu podobnosti s kresťanským krížom bol tento symbol zo značiek v roku 2004 odstránený. Povráva sa tiež, že autá so značkami zobrazujúcimi obrázok hotela, nemôžu v Saudskej Arábii vôbec jazdiť.

Je to celé naozaj náhoda? Konšpirácia? Alebo riadenie zhora?

Zdroj: Burj al Arab – World’s Largest Christian Cross

Fotky hotela: